4 věci, které jsem měla vědět než se mi narodila dcera

1.Dokonalost

Myslela jsem, že abych ve výchově uspěla, musím být dokonalou matkou, která si vždy bez problémů poradí s každou situací a taky umí odpovědět na všechny všetečné otázky svojí malé holčičky. Ani ve snu by mě ale nenapadlo, že to, co moje dcera opravdu potřebuje není dokonalá matka, ale dokonale milující matka. Matka, která miluje bezpodmínečně nejen svoje dítě, ale i sama sebe se všemi svými přešlapy, omyly i naučeným chováním, které zdědila od svých rodičů.

2. Výživa

Myslela jsem, že kvalitní strava a správná výživa budou jednou z nejdůležitějších potřeb mé dcery. Zas tak moc jsem se nemýlila, ale po letech mi došlo, že emocionální výživa je pro moji dceru stejně nezbytná a řekla bych, že i důležitější, než dokonale vyvážená zdravá strava. Jen kojení je v tomto ohledu jedinečné – dává obojí zároveň.

3. Bohatství

Chtěla jsem dceru zahrnout materiálním bohatstvím, které se mi jako malé nedostávalo, ale nevěděla jsem, že bohatství šťastných a spokojených rodinných a přátelských vztahů pro ni bude znamenat mnohem mnohem více.

4. Kontakt

Byla jsem si vždy naprosto jistá tím, že moje malá holčička ode mě bude potřebovat mnoho a mnoho chvil plných láskyplného kontaktu. Bylo tomu tak, a je to tak stále. Nikdy před jejím narozením mě ale nenapadlo, že občas více než kontakt se svojí maminkou potřebuje moje dcera maminku, která je v kontaktu sama se sebou, se svými pocity, prožitky a myšlenkami. Maminku, která rozumí sama sobě a ví co je právě pro ni to nejdůležitější. Pak i moje malá holčička bude rozumět sama sobě, protože doma uvidí, jak se to dělá…

Chcete vědět o novinkách na blogu?

Vložte svůj e-mail a jakmile tady bude něco nového, budete o tom vědět mezi prvními.